MOJE POMYSŁY,  SZYCIE

Komplet dla dziewczynki – apaszka i opaska z kokardą

W ten weekend postanowiłam odpocząć od zbędnych czy obciążających obowiązków i zająć się czymś lekkim. Głównie po to, abym mogła spędzić więcej czasu z rodziną. Z tego powodu postanowiłam uszyć ciekawy komplet dla mojej Kruszyny. Z racji tego, że uwielbiam jej szyć różne nowe rzeczy postanowiłam, że zrobię jej taki mały komplecik z motywem liści – idealny na rozpoczęcie wiosny. W zanadrzu zawsze trzymam różne skrawki materiałów – taki ze mnie chomik 😉 Wiedziałam, że mam jeszcze w tych skrawkach schowany piękny jersey w liście. No i stwierdziłam, że trzeba z niego w końcu zrobić pożytek.

20190331 162726 895x1024 Komplet dla dziewczynki   apaszka i opaska z kokardą

Krótkie streszczenie – czyli jak się do tego zabrać?

Apaszkę dookoła zaszyłam ściegiem dekoracyjnym, bo ostatnio uznałam, że w sumie po coś one są, więc trzeba je czasem poużywać. Od strony wewnętrznej dałam dla efektu szeroko uwielbiany przez najmłodszych materiał minky.

Aby było bardziej profesjonalnie, do apaszki dodałam napy na dwie różne wielkości zapinania. Dzięki temu apaszka starczy nam na dłużej 🙂 W momencie jej tworzenia jeszcze nie posiadałam żadnej napownicy, aby je dopinać. To by z pewnością ułatwiło mi pracę 😉 Posłużyłam się wtedy klasycznym sposobem, używając zestawu ręcznego.

20190331 162404 1 768x1024 Komplet dla dziewczynki   apaszka i opaska z kokardą

Tutaj podaję wam link do strony, gdzie jest podana instrukcja, jak takie napy przymocować właśnie takim podstawowym zestawem. Mi to na początek przygody z zatrzaskami bardzo pomogło 🙂 Jeśli chodzi o uszycie opaski, to jeszcze się muszę wprawić z zaszywaniem całości – myślę, że po 10 sztuce będzie już idealnie 😀 Kokarda wyszła mi na szczęście świetnie, więc rekompensuje tamte niedociągnięcia. Po wielu próbach, kilkukrotnym wyciąganiu krzywo wbitych napów, powstał zestaw dla mojej córeczki 🙂 Pomoc męża okazała się w tym przypadku nieoceniona.

Podsumowanie 🙂

Córcia jest niezwykle zadowolona, a to jest w sumie najważniejsze i z pewnością rekompensuje cały trud związany z guzikami 😉 Myślę, że poszłoby mi znacznie szybciej, gdybym miała jakiekolwiek doświadczenie z napami, ale wszystko w swoim czasie 🙂

Jeśli ktoś z Was chce uszyć podobny komplet, to zapraszam do osobnego wpisu z tym związanego: Jak uszyć opaskę z kokardą i apaszkę – prosty TUTORIAL. Mogę wam zagwarantować, że samo uszycie jest naprawdę niezwykle proste. Nie licząc napów, niecała godzina roboty 😉

20190331 162824 839x1024 Komplet dla dziewczynki   apaszka i opaska z kokardą

Tak czy siak, wciąż się uczę czegoś nowego, więc na przyszłość będę już bardziej ogarnięta co, i jak 🙂

Pozdrawiam!

Ania

20190331 162353 1 1024x1022 Komplet dla dziewczynki   apaszka i opaska z kokardą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *